3 Značky brýlí, které dělají pro ekologii něco navíc

SNAHA O EKOLOGIČTĚJŠÍ A UDRŽITELNĚJŠÍ ŘEŠENÍ PŘI VÝROBĚ BRÝLÍ

Spotřebitelé si stále více uvědomují svou ekologickou stopu a zdá se, že vysoká produkce módního průmyslu v posledních letech konečně přeřazuje do pomalejšího pruhu. 

Jednotlivci i velké společnosti již důsledně vybírají své dodavatelé a přijímají udržitelnost a filantropii ve prospěch naší planety. Zde se díváme na tři značky brýlí, na které můžeme být v tomto ohledu pyšní.

Organické a obnovitelné

Mottem rakouské lifestylové značky Neubau Eyewear je „vidět a konat dobro“. Na zdroje výroby brýlí je pohlíženo jak z etického, tak ekologického hlediska. To dokazuje materiál, ze kterých brýle vyrábí. Jsou totiž vyráběny za použití vlastního a jedinečného materiálu – naturalPX. Jedná se o eco-friendly materiál vyráběný z ekologicky obnovitelných primárních produktů.

Pouzdra pro brýle jsou vyráběny na celulózové bázi bez použití lepidla, díky čemuž jsou snadno recyklovatelné. Čisticí ubrousky jsou vyrobeny z recyklovaných lahví. Tímto to ovšem nekončí. Všechny marketingové materiály společnosti Neubau jsou produkovány a pečlivě vybírány, aby byly plně ekologické. Dokonce všichni dodavatelé se kterými spolupracují musejí být dobře ekologicky smýšlející.

Neubau, brýle „Hanna“ a „Max“

Nulový odpad

Pala je etická značka brýlí se zaměřením na udržitelnost zdrojů a dlouhodobou životnost slunečních brýlí. Podporují projekty s lepší vizí pro život v Africe. Sezónní rámečky brýlí „Zuri“, „Asha“ a „Pendo“ pocházejí z recyklovatelného acetátu. Tento inovativní materiál je vyroben z jinak nepoužitelných továrních odřezků a poskytuje výrobní řešení s nulovým odpadem.

Pala, brýle „Zuri“

Moře a oceány

Holandská značka Dick Moby se zajímá o moře a oceány a vyrábějí krásné brýle z oil-free recyklovatelných materiálů. Věří, že dobře vypadající brýle nemusí kompromitovat planetu a její biologický základ. Chytřejší a ekologicky šetrnější použití acetátu celulózy bez přidaných olejů a škodlivých barviv snižuje znečištění a biodegraduje za pouhých 115 dní.

Dick Moby, brýle „Agadir“

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Chcete poradit, kde ve vašem okolí naleznete dobrou oční optiku?

    Napište nám odkud jste, a my vám rádi doporučíme skvělou oční optiku ve vašem okolí.

    Stisknutím tlačítka "odeslat dotaz", souhlasíte s tím, že vám pošleme kontaktní informace na skvělou oční optiku ve vašem okolí a že vám můžeme jednou za čas poslat emailový newsletter, třeba o tom, že na našem webu běží zajímavá soutěž. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje bude spravovat firma Natalie Lens s.r.o., která se řídí těmito zásadami zpracování osobních údajů
  • Rubriky