Nad 45 let

"Je mi nad pětačtyřicet a nosím brýle"

Přišly první zrakové obtíže? Máte problém se zaostřením na blízko, text si musíte dávat dál od očí a při špatných světelných podmínkách se vám hůře čte?

Důvodem je presbyopie, která vzniká přirozeným stárnutím oka a projevuje se postupnou ztrátou akomodace - schopnosti zaostřit na blízko.

Je také možné, že dioptrické brýle už nosíte déle a jste krátkozrací či dalekozrací. Nyní pociťujete, že se s vaším zrakem děje něco dalšího. Poradíme vám.

Jednoduchým a elegantním řešením jsou

Multifokální brýle

Ať už budete venku, v obchodě, u televize, u počítače či s dobrou knihou, vždy vám budou stačit jen jedny dioptrické brýle.

 

Multifokální brýle jsou geniální záležitost pro většinu lidí, potřebujících více brýlí. Multifokální skla vypadají jako každá jiná, avšak v jejich horní části jsou dioptrie do dálkysměrem dolů se tyto dioptrie mění tak, abyste na každou vzdálenost viděli co možná nejlépe, přičemž v jejich úplně spodní části jsou dioptrie na čtení. Stačí jeden pohyb očí a vidíte jako za mlada.

multifokální brýle
Čisté vidění při pohledu do dálky i do blízka
multifokální brýle

O multifokálních brýlích panuje plno pověr. Ve skutečnosti ale umí opravdu ulehčit život každému svému nositeli. Pokud je udělá opravdu dobrý oční optik, tak brýle nezůstanou ležet v šuplíku. Sestavit multifokální brýle správně vyžaduje cvik, znalosti a zkušenosti. A od vás pak jen trochu trpělivosti při návyku. 

Naše portfolio multifokálních skel

Multifokální skla UNIQA

Excelentní vidění a výjimečný vzhled brýlí

Multifokální skla DUE

Nasadit a žít - skvělé brýle pro prvonositele

Multifokální skla ICON

 Brýle pro snadný život s digitálními technologiemi

Multifokální skla DIAMOND

Potřeby nositele brýlí na prvním místě

Multifokální skla DRIVE CONCEPT

Geniální brýle za volant automobilu

Kancelářská skla OFFICE CONCEPT

Ideální brýle do kanceláří a k počítačům

Řešením jsou také

Monofokální brýle

Brýle s monofokálními (jednoohniskovými) skly jsou nejběžněji prodávané dioptrické brýle. Je pro ně typické, že po celé jejich ploše je jen jedna stejná hodnota dioptrie.

Monofokální brýle jsou také řešením, i když trochu krkolomným. V případě, že vidíte špatně do dálky i na blízko, budete potřebovat dvoje brýle. To znamená, že vás čeká jejich stálé prohazování a následné hledání.

Ke všemu nebudou ani jedny z nich dostačující pro počítač a budete potřebovat i třetí brýle. Mnohým lidem se multifokální čočky zdají jako velmi drahá záležitost, pokud si však spočítáte, na kolik vás přijdou troje brýle, pak se cena nezdá již vůbec vysoká.

Máte-li brýle na čtení, vše v dáli je rozmazané

Další úpravy brýlí

Věděli jste, že vaše brýle nemusí mít tak tlustá skla? Stačí se na ztenčení skel zeptat vašeho optika. Přečtěte si, jak můžete brýle ještě vylepšit.

Antireflexní úpravy

Ztenčení skel

Dioptrické sluneční brýle

Nevíte si rady? Napište nám

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.