Jak vybrat brýle pro dítě

Držíte v ruce předpis na brýle pro vaše dítě a čeká vás návštěva oční optiky? Nenosíte sami brýle a nemáte vůbec představu jak vybrat ty správné? Sdělil vám oční lékař, že dioptrie se budou pravděpodobně rychleji měnit a není třeba do brýlí tolik investovat, a zároveň vám jedním dechem sdělil, že je musí mít stále na očích?

Vězte, že předepíše-li oční lékař brýle pro vaše dítě, má k tomu vždy dobré důvody. Nejen že zmírňují únavu a nepohodlí způsobené neostrým viděním, ale předchází se tak i komplikacím, které by jejich nenošením mohly v budoucnu nastat, a které bývají obvykle nevratné a zároveň mohou být i omezující. Proto by vaším jediným cílem při výběru brýlí pro dítě mělo být následující:

VAŠE DÍTĚ MUSÍ SVÉ BRÝLE MILOVAT

To je jediný možný způsob jak zajistit to, že je bude rádo nosit, že se v nich bude cítit fajn a sebejistě.

Nechte svému dítěti při výběru obrub tak říkajíc volnou ruku. Za pomoci očního optika nejdříve vyberte okruh brýlí, které jsou pro něj ideální z hlediska velikosti, odolnosti, bezpečnosti a lehkosti, ale následný výběr nechte na svém dítěti. Samozřejmě i tento výběr můžete korigovat, ale stále mějte na paměti, že vaše dítě musí být ze svých nových brýlí nadšeno.

Vy máte totiž jiný úkol, a to vybrat ty správné brýlové čočky.  Je super, že vašemu dítku brýle sluší a že se jich už nemůže dočkat, ale o tom, jak dobře s nimi uvidí, rozhodují právě brýlová skla. Nechte si od svého očního optika vysvětlit rozdíly mezi různými typy a zvažte, co je pro dobrý zrak vašeho dítěte důležité.

Máte pocit, že rada „vaše dítě musí své brýle milovat“ je sice fajn:-), ale chtěli byste se dozvědět trochu více? Pak si stáhněte zdarma náš E-book 8 KROKŮ K VÝBĚRU DĚTSKÝCH BRÝLÍ aneb Aby vaše dítko brýle nejen rádo nosilo, ale i dobře vidělo!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.