Nevaž se, odvaž se! Právě teď je ten nejlepší čas!

Dávno jsou pryč doby, kdy byly brýle vnímány jako něco, co je sice potřeba, ale rozhodně to není nic k chlubení. Současná nabídka brýlí je více než rozmanitá, brýle jsou stále více nápadité, barevné, výrazné a zároveň dokážou podtrhnout vaše přednosti a stát se vaší nedílnou, ač třeba velmi výraznou, součástí.

PŘITÁHNĚTE POZORNOST K VAŠIM OČÍM

Vybrat si nové brýle bývá pro mnoho lidí spíše peklem, než radostí. Málokdo se vyžívá v tom dívat se na sebe do zrcadla a automaticky se spíše zaměřujeme na své nedostatky než přednosti. No jo, jenže vybrat si brýle bez zrcadla je nemožné, a tak je dobré zapomenout na domnělé nedostatky a zaměřit se na to, co je prostě krásné – a to jsou vaše oči, potažmo vaše nové brýle:-).

I zde platí základní pravidlo, že je potřeba zvýraznit a přitáhnout pozornost k tomu, co považujete za svou přednost, a já osobně neznám moc lidí, kteří by řekli, že mají ošklivé oči. S nosem, pusou, čelem, to už je jiná, ale pak je tady právě ta skvělá možnost zvolit brýle, které přitáhnou pozornost. Přestat se bát a sáhnout po barvě, výrazné nebo atypické obrubě, po skvělém trendy kousku, který budou všichni obdivovat a ptát se vás: „Wow, ty máš nádherný brýle, skvěle ti padnou, odkud je máš?“

FOTO MARS + VENUS Fotor

NEBOJTE SE ZMĚNY

A protože udělat změnu nebývá věcí jednoduchou a všichni tak nějak automaticky tíhneme k tomu, na co jsme zvyklí, je v tomto případě dobré nebát se a svěřit se do rukou odborníkovi – očnímu optikovi. Ten za svá léta praxe nejen dokáže odhadnout, jaký tvar by pro vás byl ideální, ale zároveň se na vás i na brýle dívá úplně z jiného úhlu pohledu a dokáže sáhnout právě po takovém modelu, který byste si sami nevybrali a přitom vám padne jako ulitý. Oční optik několikrát do roka vidí desítky kolekcí brýlí. Ví, co se nosí a dokáže si představit pro vás nepředstavitelné. Zároveň je schopen korigovat volbu vašich brýlí i s ohledem na vaše dioptrie a oční vadu, takže se vám nemůže stát, že se zamilujete do brýlové obruby, a poté zjistíte, že je pro váš případ více méně nevhodná.

VÝBĚREM BRÝLOVÉ OBRUBY TO NEKONČÍ

I když se volba brýlové obruby zdá jako to nejdůležitější, je potřeba připomenout, že na brýlových čočkách také záleží. Rozhodně jsou primární pro kvalitu vašeho vidění, ale do otázky vzhledu a estetiky mají také co mluvit a mohou být v konečném důsledku tím rozhodujícím, co z vašich nových brýlí udělá tip top kousek anebo je dokonale pohřbí. Nechte si proto poradit a vysvětlit, proč je právě vybraný typ brýlových čoček pro vás ideální, a opravdu zvažte, zda vám úspora ve výši maximálně několika stokorun za ten eventuální risk stojí.

ODVÁŽNÉMU ŠTĚSTÍ PŘEJE

Věřte mi, že současná doba přeje krásným brýlím, které mají šmrnc, nádherné barvy, jsou vyráběny z lehkých, ale zároveň velmi odolných materiálů a hlavně skvěle padnou a dokážou být tím nejdůležitějším doplňkem ve vašem šatníku. Nebojte se barev, které kontrastují s tím, co obvykle nosíte, nebojte se nechat hrát vaše brýle prim – tenhle “risk“ se vám vyplatí:-).

Šťastnou ruku při výběru brýlí nebo očního optika vám přeje Naty

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.