Slunce v duši, ne v očích

O tom, že slunce není dobré pro vaše oči, jste už asi slyšeli. Také už jste určitě slyšeli, že teď a tady vám téměř nic nehrozí. A že až čas ukáže, zda-li ultrafialové záření nadělalo nějakou paseku. Ale kdo ví, co bude za dvacet, třicet let, že?

Takže pojďme najít další, skrz na skrz pozitivní důvody, proč nosit sluneční brýle. Je to prostě příjemné. Evokuje to pohodu a dovolenou. Můžete vidět, a nebýt u toho viděn. O vráskách kolem očí se sice říká, že jsou to vrásky smíchu, ale jsou to pořád jen vrásky, o kterých platí, že čím později se objeví, tím lépe. A slunce tenhle vrásčitý proces fakt urychluje. A co je hlavní, sluneční brýle jsou čím dál tím krásnější.

DIOPTRIE UŽ NEJSOU PŘEKÁŽKOU

Skvělé je, že se maže rozdíl mezi dioptrickými a nedioptrickými slunečními brýlemi. Výrobní technologie šly poslední dobou neuvěřitelně dopředu, až se může zdát, že nechat si udělat sluneční brýle na míru se stává výhodou. Pryč jsou doby, kdy byly dioptrické „sluňáky“ z nouze ctnost.

MOŽNOSTI ZŮSTÁVAJÍ

Co zůstává neměnné, jsou základní možnosti dioptrických slunečních brýlí. Stále si můžete pořídit celoplošně zabarvená skla, která mají stálou barvu, jejíž odstín a intenzitu si může zvolit a doladit k vybraným obrubám. A vytvořit tak dioptrické sluneční brýle k nerozeznání od nedioptrických. Další možností jsou gradálně zabarvená skla, která mají stálou barvu, a je pro ně typické, že v horní části je intenzita zabarvení větší, než v části spodní. Může volit jeden odstín, ale může také kombinovat odstíny dva, v horní části jeden, ve spodní druhý. Za mě je tato varianta hodně sexy, hlavně když se správně namixuje barva obruby s barvou zabarvení. Třetí variantou jsou samozabarvující skla, která jsou v místnosti čirá a venku se zabarví dle intenzity UV záření. Já tuhle variantu moc v oblibě nemám, protože barevnosti těchto skel chybí tak trochu šmrnc.

MĚNÍ SE BAREVNOST

Již loňské léto přišel boom zrcadlových slunečních brýlí. Pamětníci, zapomeňte na zrcadla, tak jak jste je znávali. I ony prošly proměnou, konec je šíleným barveným kombinacím, ze kterých přecházel zrak. Současné zrcadlové úpravy obvykle pracují s jednou barvou a jejími odstíny, stříbrná a zlatá za mě nemají konkurenci. V kombinaci se stále moderními plastovými obrubami, které jsou k dispozici v nekonečném množství barev, si můžete vytvořit zcela originální sluneční brýle, přesně odpovídající vám a vašim představám. I vaše „nebrýlatá“ kolegyně vám je bude závidět.

HIT LETOŠNÍHO LÉTA

Ani letošní léto nezůstalo bez novinky. Na trh vtrhly samozabarvující skla se zrcadlovou úpravou. A já okamžitě měním názor na samozabarvující skla, protože tato jsou fakt bomba. Už najít jen správnou obrubu, a odstín SILVER SKY bude můj. Když jsou nezabarvené, tedy uvnitř, mají jemný zrcadlový nádech, a když se zabarví, jsou k nerozeznání od těch stálobarevných.

FASHION CHROME VZORNÍK

Takže jestli přemýšlíte o tom, že si letos uděláte radost novými slunečními brýlemi, ať už dioptrickými nebo nedioptrickými, vyražte do oční optiky a popusťte naplno svou fantazii. Myslím, že výsledek předčí vaše očekávání.

Krásné slunečné dny s vašimi novými, nepřehlédnutelnými slunečními brýlemi.

Naty

P.S.: více se o všech slunečních možnostech dozvíte zde